Sprawne opony


Wymiana opon w samochodzie czy to osobowym czy dostawczym przysparza kierowcom w każdym sezonie zimowym niezapomnianych wrażeń. Dzieje się to dlatego, że większość z nich odwleka tę niezbyt rozrywkową czynność na ostatni moment. Wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu wulkanizacje przeżywają masowe oblężenie zniecierpliwionych klientów. Wulkanizacja luboń również nie jest tutaj wyjątkiem, żeby zmienić opony w najgorętszym sezonie trzeba się umawiać z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Dbanie o odpowiedni stan opon to gwarancja bezpiecznej jazdy w każdych warunkach. Dobry warsztat wulkanizacyjny nie tylko zmieni nam gumy w samochodzie i wyważy koła ale również w profesjonalny sposób oceni czy nasze ogumienie jest w należytym stanie. Pan mechanik może nam podpowiedzieć jak dbać o opony, ile powietrza powinno się w nim znajdować w zależności od warunków atmosferycznych oraz pokonywanego terenu jazdy. Choć mogłoby się wydawać, że konserwacja opon to względnie prosta czynność, wielu z nas tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy jakie czynniki wpływają na zwiększone zużywanie się materiału.
Chociaż co roku policja oraz inne służby prowadzą szeroką kampanię zwracającą uwagę na konieczność zmiany opon na zimowe, statystyki są zatrważające. Począwszy od mało groźnych stłuczek po mrożące krew w żyłach wypadki śmiertelne można przypisać zaniedbaniu wynikającemu z niedostosowania ogumienia do panujących za oknem warunków. Sprawny technicznie samochód to podstawa bezpieczeństwa nie tylko naszego ale również innych uczestników ruchu drogowego, dlatego ważnym jest aby nasz samochód serwisować w sprawdzonych warsztatach, które zatrudniają uczciwych i rzetelnych serwisantów. Dbanie o ogumienie powinno stać na równi z pielęgnacją silnika i innych podzespołów naszego pojazdu. Zmiana opon w samochodzie to nie jest duży wydatek, często nie zastanawiając się nad tym wydajemy większe pieniądze na inne przyjemności. Bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, pamiętajmy o tym i przypominajmy innym, którzy być może zbyt lekko podchodzą do tego tematu.