New World 22 to atrakcja typu ESCAPE ROOM, znana szerzej jako „ucieczka z zamkniętego pokoju”.
Ale nasza gra to coś więcej. U nas celem jest ukończenie misji, w której wszystko zależy od Twojego sprytu i błyskotliwości. Uwielbiasz nowe wyzwania? To zabawa, którą pokochasz!

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki, w samym centrum i najgorętszym miejscu Warszawy – na ul. Nowy Świat 22/4.

Czym właściwie jest escape room New World 22?

To proste:

Przychodzisz do Escape Room New World 22, następnie zapoznajemy Cię z zasadami zabawy, zamykamy Cię w tajemniczym pokoju na 60 minut, wraz ze znajomymi wpadasz w wir rozwiązywania zagadek

 

 

Escape room – trochę informacji dla ciekawskich

Escape room, czyli ucieczka z pokoju to typ gier, które swój początek miały już w 1988 roku za sprawą tekstowej gry przygodowej Behind Closed Doors. Później w latach 90 przyszedł czas komputerowych przygodówek „point and click”, które zawierały elementy escape room takie jak rozwiązywanie zagadek i szukanie przedmiotów mogących pomóc w wykonaniu konkretnego zadania. Początek XXI wieku to z kolei fala przeglądarkowych gier, których celem była właśnie ucieczka z pokoju lub domu pełnego zagadek.

Właśnie jedna z takich gier była inspiracją dla Takao Kato, który w Japonii w 2007 roku otwarł pierwszy escape room – Real Escape Game. Przeniesiona z wirtualnego świata rozrywka systematycznie zdobywała popularność i aktualnie w „ucieczkę z zamkniętego pokoju” można bawić się już na całym świecie.

Dom lub pokój zagadek powinien być przygotowany w taki sposób, aby uczestnik zabawy mógł maksymalnie wczuć się w klimat i swoją rolę. Łamigłówki z kolei nie mogą być zbyt proste, żeby rozgrywka stanowiła wyzwanie i dostarczała zabawy przynajmniej przez kilkadziesiąt minut.

New World 22 – nasz escape room posiada dwa niezwykle klimatyczne pokoje, pełne wymagających zagadek. Pierwsze wyzwanie to ucieczka z pokoju będącego odzwierciedleniem baru w klimatach starej Warszawy. Gra – pokój nazywa się „Morderstwo w barze”. Druga gra to „Sekret Sierocińca” – upiorny pokój, którego tajemnice poznasz tylko wykorzystując wszystkie swoje detektywistyczne umiejętności.

W opracowaniu escape room włożyliśmy mnóstwo serca i pracy, ale warto było. Efekty potwierdzają pozytywne opinie osób, które świetnie bawiły się w pokojach New World 22 (zapraszamy do zapoznania się z opiniami na naszej stronie i w serwisie lockme.pl/new-world-22/).

Zapraszamy!