Escape Room New World 22

New World 22 to atrakcja typu ESCAPE ROOM, znana szerzej jako „ucieczka z zamkniętego pokoju”.
Ale nasza gra to coś więcej. U nas celem jest ukończenie misji, w której wszystko zależy od Twojego sprytu i błyskotliwości. Uwielbiasz nowe wyzwania? To zabawa, którą pokochasz!

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki, w samym centrum i najgorętszym miejscu Warszawy – na ul. Nowy Świat 22/4.

Czym właściwie jest escape room New World 22?

To proste:

Przychodzisz do Escape Room New World 22, następnie zapoznajemy Cię z zasadami zabawy, zamykamy Cię w tajemniczym pokoju na 60 minut, wraz ze znajomymi wpadasz w wir rozwiązywania zagadek

 

 

Escape room – trochę informacji dla ciekawskich

Escape room, czyli ucieczka z pokoju to typ gier, które swój początek miały już w 1988 roku za sprawą tekstowej gry przygodowej Behind Closed Doors. Później w latach 90 przyszedł czas komputerowych przygodówek „point and click”, które zawierały elementy escape room takie jak rozwiązywanie zagadek i szukanie przedmiotów mogących pomóc w wykonaniu konkretnego zadania. Początek XXI wieku to z kolei fala przeglądarkowych gier, których celem była właśnie ucieczka z pokoju lub domu pełnego zagadek.

Właśnie jedna z takich gier była inspiracją dla Takao Kato, który w Japonii w 2007 roku otwarł pierwszy escape room – Real Escape Game. Przeniesiona z wirtualnego świata rozrywka systematycznie zdobywała popularność i aktualnie w „ucieczkę z zamkniętego pokoju” można bawić się już na całym świecie.

Dom lub pokój zagadek powinien być przygotowany w taki sposób, aby uczestnik zabawy mógł maksymalnie wczuć się w klimat i swoją rolę. Łamigłówki z kolei nie mogą być zbyt proste, żeby rozgrywka stanowiła wyzwanie i dostarczała zabawy przynajmniej przez kilkadziesiąt minut.

New World 22 – nasz escape room posiada dwa niezwykle klimatyczne pokoje, pełne wymagających zagadek. Pierwsze wyzwanie to ucieczka z pokoju będącego odzwierciedleniem baru w klimatach starej Warszawy. Gra – pokój nazywa się „Morderstwo w barze”. Druga gra to „Sekret Sierocińca” – upiorny pokój, którego tajemnice poznasz tylko wykorzystując wszystkie swoje detektywistyczne umiejętności.

W opracowaniu escape room włożyliśmy mnóstwo serca i pracy, ale warto było. Efekty potwierdzają pozytywne opinie osób, które świetnie bawiły się w pokojach New World 22 (zapraszamy do zapoznania się z opiniami na naszej stronie i w serwisie lockme.pl/new-world-22/).

Zapraszamy!

 

 

Dla kogo?

Jesteś przyjezdnym?

Odwiedzasz Warszawę na weekend i nie wiesz którą atrakcję wybrać? Nowy Świat to część historycznego Traktu Królewskiego, który musisz zobaczyć. Jesteśmy tu i my. Wstąp do nas i podejmij wyzwanie, o którym będziesz opowiadał znajomym na długo po wyjeździe z Warszawy.

 • Tej elektryzującej rozrywki nie da się zapomnieć – potężna dawka emocji gwarantowana!
 • Nie musisz oddalać się od centrum, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę, dzięki czemu nie tracisz czasu na dojazdy – znajdziesz nas w samym sercu Warszawy na Nowym Świecie 22.
 • Jeśli interesuje Cię niekonwencjonalne użycie technologii to rozwiązania zastosowane w New World 22 wprawią Cię w prawdziwe osłupienie. Przekonaj się sam!

Mieszkasz w Warszawie?

To miasto ma wiele do zaoferowania, ale wciąż korzystasz z tych samych atrakcji? Czas to zmienić.

 • Myślisz, że dobrze znasz swoich przyjaciół? Przyjdźcie i przekonajcie się w jakie wejdziecie role, aby rozwikłać zagadkę. New World 22 to całkowicie niebanalny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi.
 • Ta oryginalna rozrywka grupowa jeszcze bardziej Was zintegruje, zacieśni więzi i dostarczy powodów do śmiechu na długi czas.
 • Jako dziecko zawsze chciałeś wcielić się w rolę detektywa? Albo przenieść się choć na chwilę do wirtualnego świata gier? U nas spełnisz marzenia z dzieciństwa.
 • Doskonała zabawa dla par. Zobaczycie, które z Was będzie chciało rządzić, a które podporządkuje się partnerowi. A co jeśli role się odwrócą…? New World 22 da Wam odpowiedź jak bardzo jesteście dobrani. Efekty Was zaskoczą!

Szukasz oryginalnego pomysłu na firmową integrację?

Twoi pracownicy próbowali już wszystkiego – od paintballa po kręgle? Na pewno będą Ci wdzięczni jeśli dla odmiany czymś ich zaskoczysz. New World 22 to idealne miejsce na nietypową, acz skuteczną integrację. Dlaczego?

 • New World 22 to przede wszystkim odpoczynek dla umysłu. Oddciągnięcie myśli od codziennych problemów i gwarancja świeżego patrzenia na dotychczasowe wyzwania. Twoi pracownicy tego właśnie potrzebują!
 • Ta innowacyjna i dotąd nieznana forma team-buildingu pozwoli odkryć najmocniejsze strony członków Twojej firmy. Tutaj każdy będzie czuł się swobodnie i naturalnie.
 • Tutaj sukces można rozwiązać tylko poprzez kooperację. New World 22 to całkowicie nowy wymiar team-buildingu, który wyzwoli w uczestnikach kreatywne i niesztampowe podejście do rozwiązywanych problemów.

Jak ciekawie spędzić czas z rodziną?

Znacie już wszystkie warszawskie muzea a w kinie nie grają nic nowego? Chcecie oderwać dzieci od telefonów i tabletów, mając jednocześnie pewność, że będą się bawić jeszcze lepiej niż spędzając czas przed komputerem? Mamy dla Waszych dzieci i całych Rodzin grę na żywo, która zapewni Wam wielką dawkę emocji połączoną z rozwijaniem logicznego myślenia!

 • Gra w New World 22 – ESCAPE ROOM to idealny pomysł na spędzenie czasu z rodziną. Tutaj wcielicie się w rolę detektywów i wykorzystacie swój spryt, kreatywność oraz inteligencję. Dzieci będą zachwycone widokiem przesuwających się mebli i wszyscy spędzicie czas rozwiązując fascynującą zagadkę!
 • W NW22 sukces można osiągnąć tylko dzięki rodzinnej WSPÓŁPRACY, a każdy Uczestnik wychodzi z uśmiechem na twarzy!